Debakl Rome u Udinama: Najubedljiviji trijumf Udinezea nad Rimljanima u istoriji

Euronews 04.09.2022  |  Autor: Euronews

Udineze je na svom stadionu u okviru petog kola italijanske Serije A napravio veliko iznenađenje savladavši Romu sa ogromnih 4:0.

Uprkos tome što su Rimljani bili veliki favoriti u ovom duelu, doživeli su pravi debakl i može se reći da su pružili najgoru partiju od kada je Žoze Murinjo došao u klub. Domaći su odlično otvorili meč i poveli već u petom minutu kada se Ijenoma Udogi dobro snašao pred golom Rome i pogodio za 1:0. U prvom poluvremenu nije bilo više većih uzbuđenja, pa se na poluvreme otišlo tim rezultatom. Već na startu drugog dela, Udineze je uspeo da udvostruči prednost. Igrao se