Grčka je surova i bez Janisa! Novi biser zasijao protiv Britanije

Sputnik 05.09.2022

Košarkaška reprezentacija Grčke savladala je selekciju Velike Britanije rezultatom 93:77 u trećem kolu Evrospkog prvenstva u Milanu. Britanci su pokušali da iskoriste to što je Janis Adetokumbo gledao meč sa klupe, ali Grci su imali novog„ bisera“.

Ubedljive poraze doživela je Velika Britanija u prva dva kola Evrobasketa, a onda je silovito ušla u meč sa Grčkom. Neočekivano su razigrani protiv daleko moćnije Grčke bili Britanci koji su stekli i prednost od sedam poena u prvoj četvrtini. Grci su se tek pred kraj prve deonice razbudili i krenuli da bolje realizuju napade koje je pretežno predvodio Kostas Slukas. Na dva minuta do kraja deonice Slukas je vezao dve trojke, a trećom otvorio drugu četvrtinu. Sve