Dodik razgovarao sa Varheijem i naveo da će raditi sve da se ispune uslovi za ulazak BiH u EU
Danas 06.09.2022 | Beta
![Dodik razgovarao sa Varheijem i naveo da će raditi sve da se ispune uslovi za ulazak BiH u EU](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik rekao je u današnjem telefonskom razgovoru sa komesarom EU za politiku susedstva i proširenje Oliverom Varheijem da institucije na nivou BiH rade na rešavanju pitanja koja su direktni uslov za njen kandidatski status u EU.
Dodik je kazao Varheiju da su u toku aktivnosti na donošenju zakona koji se tiču direktnih uslova i prioriteta koje je postavila EU pred BiH, objavila je novinska agencija Srna. Dodao je da će se u tom pogledu zalagati za rešavanje svih pitanja koja su od značaja ne samo za evropski put BiH, već i za građane oba bh. entiteta – Republike Srpske i Federacije BiH. „Učiniću sve što je do mene i Republike Srpske da se ta pitanja što prije reše na dobrobit svih nas. Ja