POLUVREME - Finci blistaju i protiv Španije!

Sportske.net 13.09.2022  |  Sportske.net

Reprezentacija Finske se prosto preporodila od početka nokaut faze takmičenja na Evrobasketu! Posle pobede nad favorizovanom Hrvatskom u osmini finala, Finci se danas bore za plasman u polufinale protiv još većeg favorita, selekcije Španije i posle prvog poluvremena ubedljivo vode rezultatom 52:43.

Pogotovo su Finci sjajno odigrali prvu četvrtinu u kojoj su postigli čak 30 poena i stekli desetak poena prednosti. Očekivao se odgovor Španaca u drugom kvartalu, ali selekcija Finske je uspela da održi stečenu prednost, a ponovo je fenomenalni Markanen postao nezadrživ za protivničku odbranu. Najbolji finski košarkaš posle prvog poluvremena ima učinak od deset poena, pet skokova i dve asistencije, a prate ga Jantunen i Salin sa po osam poena. Kod Španaca, kako se