Finski san trajao samo poluvreme, Španci se razgoropadili i otišli u polufinale!

Sportske.net 13.09.2022  |  Sportske.net

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici na Evrobasketu, reprezentacija Španije je večeras u Berlinu savladala selekciju Finske rezultatom 100:90, posle preokreta u drugom poluvremenu i sada čeka boljeg iz duela Grčka - Nemačka.

Finci su izvanredno započeli ovu utakmicu, dominirali su u prvoj četvrtini, bili veoma efikasni i posle prvih deset minuta igre vodili sa 30:19. Početkom druge četvrtine stigli su i do maksimalnih ''plus 15'', kada su poveli sa 37:22, a kako je meč odmicao, uz odličan šut Finaca za tri poena ponovo je sve efikasniji bio i njihov najbolji igrač, sjajni centar Lauri Markanen. Tokom druge četvrtine Finska je uspela da uglavnom održava Špance na distanci i na poluvreme