Rukomet: Spartak osvojio bod na startu prvenstva

Subotica.com 18.09.2022  |  Subotica.com

Spartak je na startu novog šampionata uknjižio bod, odigravši nerešeno (28:28) sa Vrbasom u 1. kolu Super B lige Srbije. Utakmica je protekla u visokom ritmu gde su gosti imali minimalnu prednost posle pola sata igre, dok je nastavak protekao u velikoj borbi uz preokret Subotičana za visoku prednost ali je završnica ipak protekla u neizvesnosti i na kraju su bodovi podeljeni.

Spartak je u prvih desetak minuta meča imao prednost od 4:2, ali su Vrbašani brzim golovima i serijom od 4:0 preokrenuli u svoju korist 4:6. Vodila se velika borba, a u 25 minutu na semaforu je stajao rezultat 11:11. Nervoza je malo doprinela da uslede greške domaćina što su gosti iskoristili i pogotkom sa sedam metara kod rezultata 13:14 okončali prvo poluvreme. Drugo poluvreme je donelo odličnu igru Subotičana. Odlični u napadu uz odbranu na visini zadatka i