Otkriveno ko je u Čačku stavljao umrlice kraljice Elizabete: Čitulju nisu dali samo zbog ovog razloga
Kurir 19.09.2022
![Otkriveno ko je u Čačku stavljao umrlice kraljice Elizabete: Čitulju nisu dali samo zbog ovog razloga](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Iako su hiljadama kilometara daleko od njenog kraljevstva, žitelji grada na Moravi na nesvakidašnji način oprostili su se od kraljice Elizabete.
Na nekoliko mesta u gradu osvanule su umrlice kako bi se odala počast preminuloj vladarki. Svi su se pitali ko stoji iza ove ideje, a ispostavilo se da je to grupa mladih Čačana. "Godinama unazad šalili smo se na račun njenih godina, bili smo oduševljeni njenim duhom, život, uvek su oko toga bili neki vicevi i šale. Ideju smo dobili još kada je u stotoj godini umro princ Filip i rekli smo kada bude umrla kraljica stavićemo čitulju u Čačanski glas, međutim to bi nas