Arsenal slavio u derbiju Londona: Totenhem apsolutno nemoćan protiv Artetinog tima

Euronews 01.10.2022  |  Autor: Euronews

​Arsenal je u derbiju severnog Londona potpuno nadigrao Totenhem i slavio sa 3:1 u okviru devetog kola engleske Premijer lige.

Prelomni momenat meča bio je definitivno crveni karton Emersona Rojala. Arsenal je sjajno otvorio meč i u prvih 10 minuta je napravio nekoliko ozbiljnih šansi, pri čemu je gol Totenhema konstnantno bio pod opsadom. Do vođstva je domaćin došao već u 20. minutu preko Tomasa Partija. Ben Vajt je odložio loptu do reprezentativca Gane koji je na fenomenalan način zahvatio loptu i sjajno pogodio za 1:0. Ipak, izjednačenje je usledilo samo desetak minuta kasnije. Totenhem