„Okrećemo se Zvezdi, imamo sedam dana za rad“

Sport klub 02.10.2022  |  Autor:Svetozar Janičić

Izabranici Vladimira Jovanovića, košarkaši Budućnosti, pobedili su Split na startu ABA lige sa 94:59, a odmah po završetku meča sa timom iz Dalmacije, misli su usmerili ka derbiju drugog kola, protiv Crvene zvezde, koji je na programu 10. oktobra u Beogradu.

Budućnost je snažno otvorila meč protiv Splita, pa je posle četiri minuta igre na semaforu pisalo 11:0. Splićani su uspeli da se vrate u meč do kraja prvog poluvremena – 46:41, ali je u nastavku, postojao samo jedan tim na parketu – Budućnost. „Ne želim da tražim alibi, ali mi smo pre početka sezone imali samo četiri pripremne utakmice. Tokom meča smo izgledali dobro napadački, ali je bilo velikih padova u odbrani. Pred utakmicu smo ostali i bez Alfa Kabe, nadam se