Srbin na podijumu monce! Čudesni Miljković krenuo sa 12. pozicije, pa završio trku u velikom stilu

Večernje novosti 10.10.2022  |  Novosti online

SRPSKI automobilista Nikola Miljković ostvario je najbolji uspeh ove sezone pošto je na stazi u Monci osvojio 3. mesto u okviru Clio Cup Europe.

Foto: PR tim Miljković, vozač beogradske ekipe Tempo Racing Team, startovao je trku sa 12. pozicije. Kroz cilj je prošao šesti, ali je završio na podijumu zbog nesportske vožnje i penalizacije konkurenata. Felipe Helmini ostao je bez trijumfa, a pobednikom je proglašen Anoni Hurado, dok je drugi bio David Puže. Istovremeno, Miljković je bio najuspešniji u borbi za Čelendžer. Tu konkurišu debitanti u takmičenju, gde je u trkačkim automobilima Renault Clio kup