LEN EK (Q): Preokret Partizana protiv Solnoka, poraz Valisa

Sport klub 14.10.2022  |  Autor:Sport Klub

Vaterpolisti Partizana su u drugom kolu kvalifikacione grupe u Sirakuzi pobedili favorizovani Solnok sa 10:8 (1:4, 5:3, 1:0, 3:1) i tako stekao velike šanse za plasman na jedno od prva dva mesta u grupi koje nastavljaju borbe u LEN Evrokupu.

Solnok je posle pet minuta vodio 3:0, posle gola Gladovića, Kovač je iz peterca povisio na 4:1. Početkom druge četvrtine Mađari su vodili 6:1 i činilo se da je pobeda na dohvat ruke. Tek tada je Partizan pokazao drugo lice. Hrabro, borbeno, rasterećeno. Za šest minuta su postigli pet golova i na veliki odmor otišli sa više nego prihvatljivim minusom 6:7. Uvukla se nervoza u redove Mađara, nikako nisu našli rešenje za odbranu Partizana. U trećoj četvrtini, peterac