Srbija igra atomsku žensku odbojku, Brazil nije imao šansi u finalu Svetskog prvenstva

Danas 16.10.2022  |  O. N.

Reprezentacija Srbije odbranila titulu svetskog prvaka iz 2018. godine i za samo 92 minuta produžila planetarnu dominaciju – 3:0 (26:24, 25:22, 25:17).

Prvi set u dupke punoj dvorani u holandskom Apeldornu igrao se na „krv i nož“, sa dobrim odbranama, žestokim napadima i selektorskim taktičko-kadrovskim nadrmudrivanjima sa obe strane mreže. Uvodni poen pripao je Kariokama, čija je strategija glatko prolazila do 7:3, da bi posle 10:10 počela rezultatska klackalica. S tim da su obe ekipe imale serije od 3:0, pre nego što se Orlice, ponajviše zahvaljujući boljem bloku, nisu izborile za dve set lopte (24:22). Prvu je