Fudbal: Spartak do pobede nad Kolubarom nakon preokreta (2:1)

Subotica.com 16.10.2022  |  Subotica.com

Konačno su fudbaleri Spartaka upisali pobedu. Savladali su „golubovi“ Kolubaru iz Lazarevca sa 2:1 nakon preokreta u 15. kolu Superlige. Poveli su Lazarevčani evrogolom pogotkom Đuričkovića, ali je drugo poluvreme pripalo domaćinu, a za to su se pobrinuli Luka Bijelović i Aleksandar Tanasin i sjajnu igru svoga tima krunisali golovima za važnu pobedu.

Već u drugom minutu Spartak je zapretio. Nikola Srećković je posle vcentaršuta Luke Bijelovića tukao sa pet metara glavom, ali se istakao Dejan Stanivuković sjajnom odbranom. Nije dugo trebalo Subotičanima da ponovo stvore dobru priliku. Marko Obradović je pokušao, ponovo je Stanivuković bio uspešniji i sačuvao svoju mrežu. Imao je domaći tim inicijativu, pokušavao, ali nije našao ređenje da zatrese mrežu Lazarevčana. Igrao se 18. minutu, gosti su oduzeli loptu na