Ekselsior glineni golub za Tadića, dušan gotovo besprekoran: Kapiten hvata ritam pred Svetsko prvenstvo! (video)

Hot sport 16.10.2022  |  Đorđe Sredojević

Ajaks je sačuvao čelo tabele Eredivizije jer je na svom terenu lako savladao tim Ekselsiora rezultatom 7:1 i tako poslao poruku Fajenordu i PSV-u da su i dalje glavni kandidat za krunu Nizozemske.

Poveli su domaći već u 15. minutu preko Horhea Sančeza, da bi deset minuta kasnije Berhojs duplirao prednost. Meč je rešio u samom finišu prvog dela igre Brobi na asistenciju Dušana Tadića. Mladi napadač je postigao i sledeći gol, da bi petardu kompletirao upravo kapitet Srbije. Bergvejn se takođe kao šesti upisao u strelce, a konačan rezultat postavio je Kudus deset minuta pre kraja, delovalo je, ali je Agrafiotis postigao utešni pogodak za goste. ⚽ GOL – DOELPUNT