Lids odneo bodove sa Enfilda

Beta 29.10.2022

Fudbaleri Lidsa pobedili su večeras na Enfildu ekipu Liverpula sa 2:1, u utakmici 14. kola Premijer lige.

Posle četvrtog poraza u sezoni, Liverpul je deveti na tabeli sa 16 bodova. Na drugoj strani, Lids je ovom pobedom prekinuo niz od četiri poraza i sada je na 15. poziciji sa 12 osvojenih bodova.

Lids je poveo već u četvrtom minutu kada je Rodrigo iskoristio veliku grešku Džoa Gomeza, ali deset minuta kasnije Mohamed Salah izjednačio posle cenaršuta Endija Robertsona.

Ekipa Jirgena Klopa je u drugom poluvremenu na sve načine pokušavala da stigne do gola i pobede, ali je "redsima" na putu stajao večeras sjajni golman Lidsa Ilan Melije.

Kazna je stigla u 89. minutu kada je Krisensio Samervil savladao Alisona i doneo veliku radost svojoj ekipi.

Liverpul će u narednom kolu Premijer lige gostovati Totenhemu, dok će Lids dočekati Bornmut.