Partizan pobedio Megu u ABA ligi

Politika 30.10.2022

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u „Beogradskoj areni” ekipu Mege sa 86:76 (25:26, 25:13, 22:19, 14:18), u utakmici petog kola ABA lige.Džejms Naneli je vodio Partizan do pobede sa 14 poena, a po 10 su dodali Janis Papapetru, Dante Eksum i Balša Koprivica.

U gostujućem timu bolji od ostalih je bio Matej Rudan sa 26 poena i devet uhvaćenih lopti, dok je Danko Branković upisao 17 poena. Partizan na prvom mestu ima maksimalan učinak posle pet utakmica, dok je Mega poslednja bez pobede. Mega je prvu četvrtinu dobila rezultatom 26:25, a Partizan je drugu deonicu počeo serijom 6:0. Vodili su crno-beli sa 44:36 tri i po minuta pre kraja druge četvrtine, da bi poenima Papapetrua domaći tim na odmor otišao sa 50:39, što je