Rukomet: Smederevo bolje od Spartaka (26:28)

Subotica.com 31.10.2022  |  Subotica.com

Rukometaši Spartaka poraženi su na domaćem parketu od Smedereva rezultatom 28:26 u okviru šestog kola Super B lige Srbije. Gosti su dobro otvorili meč, stigli do prednosti koju su odrđavali do 17. minuta kada su Subotičani stigli do izjednačenja, a potom i preokrenuli rezultat u svoju korist. Nije dugo trebalo Smederevcima da preokrenu u svoju koristi i do kraja održe vođstvo za pobedu i dva nova boda.

Smederevo je bolje otvorilo utakmicu i povelo sa dva gola. Smanjo je Spartak i nastavljena je borba gol za gol do 17. minuta kada su Subotičani uspeli da poravnaju rezultat 6:6, a potom i preokrenu u svoju korist. Nije dugo trebalo gostujućoj ekipi koja je već u sledećem napadu izjednačila 9:9. Vodila se velika borba na parketu, ali odlična odbrana Smederevaca nije dozvolila Subotičanima da iskoriste svoje prilike i na odmor se otišlo uz plus tri za goste – 14:17.