Džudo: Spartak osvojio osam medalja na dva turnira

Subotica.com 01.11.2022  |  Subotica.com

Spartakovi džudisti tokom vikenda nastupali su na više takmičenja. Mateja Borojević je u dresu reprezentacije Srbije osvojio bronzanu medalju na Evro Kupu u Slovenije, dok su njegovi klupski drugari učestvovali na turnirima u Novom Sadu i Osijeku odakle su doneli osam medalja.

Mateja Borojević je u kadetskoj konkurenciji kao član reprezentacije Srbije osvojio bronzanu medalju u kategoriji plus 90kg u Kopru, gde je nastupao uz pratnju trenera Milana Bogića. Na Memorijalu „Džudo velikana“ u Novom Sadu koji je održan po treći put Subotičani su osvojili tri bronze, dok su sa međunarodnog memorijalnog turnira „Josipa Potenka“ iz Osijeka doneli dva zlata, srebro i dve bronze. U Novom Sadu se nadmetalo oko 460 takmičara iz 47 klubova iz Srbije,