Петрић: Играчи су најзаслужнији за овај резултат
Тренер фудбалера Партизана Гордан Петрић рекао је вечерас да су играчи најзаслужнији за пролазак у шеснаестину финала Лиге конференција, као и да у наставку такмичења очекује још занимљивих утакмица."Хтео бих да захвалим играчима, они су најзаслужнији што су дошли до овог резултата. После моје прве утакмице у Новом Саду (Младост ГАТ) рекао сам да само они могу да нас извуку из кризе... Ми са стране могли смо само да им олакшамо", рекао је Петрић на конференцији за новинаре.
Фудбалери Партизана пласирали су се вечерас у шеснаестину финала Лиге конференција, након што су на стадиону у Хумској одиграли нерешено 1:1 са екипом Словацког у последњем шестом колу Групе Д.
У истој групи Келн и Ница су у Немачкој одиграли нерешено 2:2. Иако и Партизан и Ница имају по девет бодова француски клуб је заузео прво место и осигурао осмину финала Лиге конференција због бољег међусобног скора.
Келн је завршио на трећој позицији са осам бодова, док је Словацко на последњем месту са пет бодова. Оба тима завршила су учешће у Европи.
Петрић је додао да на почетку црно-бели нису играли како знају, пошто је противничка екипа вршила притисак.
"Умор можда, једноставно екипа нас је притиснула и онда смо реаговали како смо реаговали... Није била утакмица какву ми знамо да играмо, али нису ни они имали зреле шансе. Могли смо да поведемо и са више разлике поготово у другом полувремену", рекао је он.
Захвалио је тренер Партизана и деци која су присуствовала вечерашњој утакмици, али и њиховим родитељима и наставницима. Партизан су због казне Уефе бодрила деца до 14 година.
"Надам се да су деца уживала и да ће после ове утакмице бити више навијача Партизана", додао је он.
Петрић је рекао да не жали за првом позицијом и директним пласманом у осмину финала.
"Имаћемо занимљиве утакмице, и Ница и Келн су могли да играју Лигу шампиона по квалитету. Жао ми је што у Ници нисмо прошли, онда би играли млади играчи вечерас", рекао је он.
Фудбалер Партизана Светозар Марковић истакао је значај подршке коју је његова екипа добила са трибина.
"Прво да захвалим свој деци која су дошла да нас подрже и да нам дају ветар у леђа. То нам је много значило. Знали смо да нас чека веома тешка утакмица као што је била данас. Мислим да смо остварили велики успех и честитам свим саиграчима и стручном штабу на великом успеху, а сад се спремамо за недељу (гостовање ТСЦ-у)", рекао је он.
Марковић је додао да су све екипе које их чекају на жребу, а које долазе из Лиге Европа, одличне.
"Сигурно ће бити захтевна утакмица и тешка, али има доста времена да се припремимо", закључио је Марковић.
Жреб шеснаестине финала Лиге конференција на програму је у понедељак у Ниону од 14 часова.
(Бета, 04.11.2022)






