Topovski udar na "Stamford Bridžu": Arsenal naneo bolan poraz Čelsiju u derbiju Londona (video)

Večernje novosti 06.11.2022  |  Novosti online

FUDBALERI Arenala i Čelsija u popularnom "ručak terminu" odmerili su snage u velikon derbiju Londona. Nakon 90 minuta rovovske borbe "topdžije" su odnele ceo plen sa vrućeg gostovanja rezultatom 1:0.

FOTO: EPA Iako rezultat ne govori tako Arsenal je danas briljirao na Stamford Bridžu. Četa Mikela Artete dominirala je 90 minuta, stvarala šanse, imala inicijativu, a koliko je besprekorno delovala njihova defanziva govori i podatak da je Aron Ramsdejl zabeležio samo jednu odbranu za ceo meč. Kazna za bojažljivo izdanje ekipe Grema Potera stigla je u 63. minutu, kada je Bukajo Saka zavrnuo loptu iz kornera, a Gabrijel odlično reagovao i ispostaviće se postavio