Ubedljiv trijumf Zdravlja za beg sa začelja tabele

Južne vesti 08.11.2022  |  M. Miitić Južne vesti

Uspeli su košarkaši Zdravlja da seriju poraza prekinu protiv užičke Slobode, pošto su u leskovačkoj Hali sportova slavili rezultatom 75:58 (21:19, 21:14, 19:12, 14:13). ”Farmaceute” je do druge pobede u KLS-u, kojom su pobegli sa dna tabele, predvodio Duan Morgan sa 22 poena.

Posle ubedljive pobede nad Pirotom tokom prošle nedelje u Kupu, Leskovčani su predvođeni novim trenerom Nikolom Ristićem odigrali najbolji meč u sezoni i potpuno zasluženo slavili. Do sredine druge četvrtine meč je bio u egalu, timovi su se smenjivali u vođstvu, ali su onda košarkaši Zdravlja, zahvaljujući seriji 11:1, na poluvreme otišli sa prednošću od 42:33. Dobru igru pre svega u odbrani domaći košarkaši materijalizovali su u napadu, pa su u trećem periodu