Srbija se mučila sa Britanijom, pa slavila u drami: Mundobasket sve bliži, Jaramaz junak

Nova 11.11.2022  |  Autor:Oliver Mijušković

Sve zanimljive detalje sa meča pogledajte u blogu Nova.rs Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Veliku Britaniju u Njukaslu rezultatom 74:68 u sedmoj utakmici poslednje runde kvalifikacija za Mundobasket naredne godine.

Srbija je vodila većim delom susreta, a najveća prednost je u dva navrata bila po 10 poena. Kontrolisali su „orlovi“ situaciju tokom skoro celog meča, a nisu dopustili Britancima nijedno vođstvo u drugom poluvremenu. Ipak, domaćini su sve vreme pretili, nisu se predavali čak i kada su bili u teškoj situaciji, pa je pobednik odlučen tek u poslednjem minutu. Srbija je imala prednost 70:66, ali je Karl Vitl iz prodora smanjio na dva poena zaostatka. U trenucima odluke