Protivnik Srbije razočarao u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak Mundijala

Danas 17.11.2022  |  V. N.

Fudbalska reprezentacija Švajcarske, protivnik Srbije u grupnoj fazi Svetskog prvenstva u Kataru, izgubila je od selekcije Gane rezultatom 2:0 u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak Mundijala.

Duel koji je odigran u Abu Dabiju selektor Švajcaraca Murat Jakin želeo je da iskoristi za uigravanje ekipe i meč je počeo u najjačem sastavu. Ipak, njegovi izabranici nisu prikazali dobru partiju, o čemu govori i podatak da za više od 90 minuta igre nisu uputili šut u okvir gola protivnika. Pogotke za Ganu postigli su Salisu u 70. i Semenjo u 74. minutu. Reprezentacija Srbije sastaje se sa Švajcarskom 2. decembra (20.00), u poslednjem kolu grupne faze šampionata.