Hrvati u šoku, ovo nisu očekivali: Hrvatska preživela dramu protiv Maroka na Mundijalu

Večernje novosti 23.11.2022  |  Novosti online

FUDBALERI Hrvatske igrali su u grupi F na stadion "Al Bait" protiv Maroka. Iako je Hrvatska bila veliki favorit, meč je završen rezultatom 0:0, a više od mirnih mreža brine što izabranici Zlatka Dalića nisu imali pravu šansu na meču kojom bi ugrozili rivala.

Tanjug/AP Igralo se u prvih 15 minuta prevashodno između dva šesnaesterca, Marokanci su pokušavali da probiju po bokovima, ponajviše preko Hakima Zijeha i i Ašrafa Hakimija, a Hrvati su dobro branili gol Dominika Livakovića. Prvu dobru priliku imao je Ivan Perišić u 17. minutu. Šutirao je sa velike udaljenosti, tik preko gola Jasima Bonua. Najveću priliku u prvom poluvremenu imala je Hrvatska u 45. minutu. Luka Modrić je proigrao Nikolu Vlašića, a Bonu je bio