Руси напуштају нуклеарку Запорожје? Шеф Енергоатома: "Стиче се утисак да пакују своје кофере и краду све што могу"
Блиц 28.11.2022

Шеф украјинске државне компаније за атомску енергију рекао је у недељу да има знакова да се руске снаге можда припремају да напусте нуклеарну електрану Запорожје, коју су окупирали у марту недуго након почетка инвазије.
Такав потез био би велика промена на бојном пољу у делимично окупираној југоисточној Запорошкој области, коју је председник Владимир Путин припојио Русији са још три региона у септембру и где се линија фронта једва померала месецима. Поновљено гранатирање око електране, највеће у Европи, подстакло је страхове од нуклеарне катастрофе. - Протеклих недеља ефективно примамо информације да су се појавили знакови да се они (Руси) можда припремају да напусте










