Ronaldo i Portugal u osmini finala: Urugvaj nesrećno poražen, u istoj situaciji kao Srbija, mora da pobedi crne zvezde (video)

Kurir 28.11.2022
Ronaldo i Portugal u osmini finala: Urugvaj nesrećno poražen, u istoj situaciji kao Srbija, mora da pobedi crne zvezde…

Kristijano Ronaldo i Portugal, su posle Francuske i Brazila, takođe uspeli da obezbede plasman u osminu finala posle samo dva kola na šampionatu sveta u Kataru.

Portugalci su golovima Bruna Fernandeša savladali Urugvaj sa 2:0. Ofanzivni vezista Mančester junajteda je postigao golove u 54. i u trećem minutu sudijske nadoknade iz jedanaesterca. Šanse su imali i Urusi, Maksi Gomez je pogodio stativu i na kraju su nesrećno poraženi. Portugal je od početka utakmice imao inicijativu, pokušao je prvo Kristijano Ronaldo pa Žoao Feliks, ali je najbolja šansa vidjena u 32. minutu kada je zapretio Urugvaj. Rodrigo Bentankur je posle