Penali nisu lutrija, a naročito kada ih izvode Hrvati: “Vatreni” se plasirali u četvrtfinale Svetskog prvenstva

Nedeljnik 05.12.2022  |  Nedeljnik.rs

EPA-EFE/Abir Sultan Hrvatska se posle boljeg izvođenja jedanaesteraca plasirala u četvrtfinale Svetskog prvenstva. “Vatreni” su odigrali šahovski meč protiv Japana, uspeli su da nadoknade gol minusa iz prvog poluvremena i da izbore produžetke, a potom su imali više sreće i koncentracije.

Livaković je u penal seriji odbranio prva dva šuta Japanaca, njegovi saigrači su pogodili. Ipak, u četvrtoj seriji Livakovižć je obvranio i udarac Jošide, a posle pogotka sve je bilo gotovo – 1:1, produžeci, jedanaestercima 3:1. Prvo veliko uzbuđenje na meču viđeno je u osmom minutu, posle greške Tomijasua Perišić je šutirao, na sreću Japanaca pored gola. Uzvratili su Azijati samo pet minuta kasnije, posle oštre lopte ubačene u šesnaesterac Hrvata Maeda je zamalo