Najčešće cene povrća na pijacama i u radnjama, krompir iznad stotke, jaje 25 dinara
Dnevnik 08.12.2022 | Dnevnik.rs
![Najčešće cene povrća na pijacama i u radnjama, krompir iznad stotke, jaje 25 dinara](https://nstatic.net/img/logo/s/dnevnik.png)
Kilogram krompira prešao je stotinu dinara, crni luk takođe, pasulj je 700 dinara, a jedno jaje košta 25 dinara, pokazalo je istraživanje Republičkog zavoda za statistiku o najčešćim cenama povrća u trećoj sedmici novembra.
Tako je najčešća cena krompira bila 120 dinara, a najviša 135 dinara i plaćali su je potrošači u Novom Sadu, a u Zrenjaninu je za krompir trebalo 130 dinara. Doduše, krompir se mogao kupiti i ejftinije - za 80 dinara, ali samo na pijacama u Zaječaru, Vranju, Kraljevu, Leskovcu i Nišu. Stotinu dinara trebalo je za kilogram crnog luka ukoliko se kupovao na pijacama u Sremskoj Mitrovici, Beogradu, Šapcu i Kragujevcu. Najpovoljnija cena ovog povrća bila je na pijacama