Hrvatska napravila svetsku senzaciju: Vatreni nakon drame i penala izbacili veliki Brazil sa Mundijala (video)

Kurir 09.12.2022

Fudbaleri Hrvatske su napravili svetsku senzaciju i posle boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali prvog favorita za svetsku titulu Brazil - 4:2 na penale, 1:1. 0:0.

Šokantna utakmica u Dohi završena je velikim trijumfom svetskog vicešampiona Hrvatske! Brazil je do tri minuta pre kraja meča imao pobedu u rukama, ali je onda Petković iz prvog šta na gol pogodio za Hrvate. Lopta je na putu do mreže zakačila Markinjosa, promenila pravac i Alison nije mogao ništa da učini! Na stadionu Edukejšn pred 45.000 gledalaca rezultat posle regularnog dela meča bio je 0:0. Strelac gola za Brazil bio je Nejmar u poslednjem minutu prvog