Argentina pobedila Holandiju, protiv Hrvatske za plasman u finale Mundijala u Kataru

Danas 10.12.2022  |  V. N.

Fudbalska reprezentacija Argentine pobedila je Holandiju posle boljeg izvođenja penala (4:3) i tako se plasirala u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru.

Njihov protivnik u duelu za plasman u finale biće Hrvatska (utorak 13. decembar), koja je u prvom četvrtfinalnom meču eliminisala Brazil, takođe posle izvođenja penala. Šampion Južne Amerike je golovima Moline u 35. i Mesija u 73. minutu iz penala bio nadomak plasmana među četiri najbolja tima na turniru, ali je potom Venghorst pogotcima u 83. i 101. minutu vratio svom timu nadu. Ipak, u penal seriji golman Emilijano Martines odbranio je prva dva jedanaesterca Van