Svetsko prvenstvo u fudbalu: Bajka se nastavlja – Maroko u polufinalu Mundijala, za istoriju i ponos Afrike

Danas 10.12.2022  |  BBC News na srpskom

Raduje se Maroko, raduje se Afrika koja prvi put u istoriji ima polufinalistu Svetskog prvenstva u fudbalu.

Maroko je u četvrtfinalu Mundijala u Kataru pobedio selekciju Portugala sa 1:0. Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Jusuf en Nesiri, tri minuta pre kraja prvog poluvremena. Protivnik marokanskim fudbalerima u polufinalu biće pobednik poslednjeg četvrtfinalnog duela, Engleska – Francuska koji se igra večeras od 20 sati. Kristijano Ronaldo je u suzama završio poslednji meč na Mundijalima u karijeri, a Maroko je posle Belgije i Španije, nokautirao još jednog