Partizan doživeo novi šok: Prvo poraz u evropskom večitom derbiju, pa u ABA ligi

Večernje novosti 11.12.2022  |  A. I.

KOŠARKAŠI Partizana su u 10. kolu gostovali Cedevita Olimpiji u LJubljani, a meč je obilovao velikom dramom. Na kraju su nakon velike drame domaći igrači slavili rezultatom 77:74 (23:19, 20:24, 20:18, 14:13).

FOTO: ABA liga/ Cedevita Olimpija/Ales Fevzer Partizan je u četvrtak u evroligaškom večitom derbiju poražen od Crvene zvezde, a od toga se ni večeras nisu oporavili. Partizan je bolje otvorio meč, brzo došao do pet poena prednosti, a potom je usledila serija domaćina od 8:2. Domaćin je do isteka 10 minuta čuvao stečenu prednost i zasluženo na odmor otišao sa 23:19. U drugoj četvrtini je Partizan pokušavao da uhvati korak, te su u završnici uspeli uspeli i da