Crvena zvezda pobedila Žalgiris, deseti uzastopni trijumf Duška Ivanovića na klupi crveno-belih

Danas 14.12.2022  |  V. N.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Žalgiris rezultatom 77:73 u 13. kolu Evrolige i tako zabeležili deseti uzastopni trijumf, a šesti u ovom takmičenju od kad je ekipu preuzeo trener Duško Ivanović.

U tvrdoj i izjednačenoj utakmici, crveno-beli su do trijumfa stigli u poslednjem minutu, kada su pri rezultatu 75:73 uspeli da odbrane poslednji napad gostiju. Crveno-beli sada imaju skor od sedam pobeda i šest poraza u najkvalitetnijem košarkaškom takmičenju u Evropi. Uprkos tome što su u Beograd stigli oslabljeni zbog povreda nekoliko važnih igrača, gosti su posle šest minuta igre stigli do deset poena viška (15:5). Igrači crveno-belih postepeno u smanjivali