Modrić i Hrvati ljuti: „Ubio nas je nepostojeći penal“

Sputnik 14.12.2022

Fudbaleri Hrvatske nisu uspeli da se po drugi put uzastupno plasiraju u finale Svetskog prvenstva, sprečila ih Argentina, a sve je počelo golom Lionela Mesija sa bele tačke. Posle poraza, Luka Modrić je čestitao protivniku, ali je kao i njegov saigrač Lovro Majer istakao da je Hrvatska oštećena za penal.

Trudili su se Hrvati da čuvaju loptu, a Ivan Perišić imao je dobru priliku u 31. minutu kada je šutirao daleko ispod očekivanja. Tri minuta kasnije stigla je kazna.Hulijen Alvares je uspeo da se probije kroz odbranu Hrvatske nakon što su Argentinci ukrali loptu, a potom ga je u kaznenom prostoru oborio Dominik Livaković. Sudija je odmah svirao penal, a Lionel Mesi je snažno i prezizno šutirao sa bele tačke, doneo je Argentini velikih 1:0, a ujedno i samopouzdanja