Хамас обележио 35. Рођендан Лидери предвиђају: Следи година отвореног сукоба са израелском чврсторукашком владом и безброј ракета
Курир 14.12.2022

Стотине хиљада Палестинаца окупило се данас у центру Газа Ситија да обележи 35.годишњицу оснивања екстремистичког Хамаса, чији су лидери предвидели годину "отвореног сукоба" са чврсторукашком израелском владом, која ће, како се очекује, ускоро положити заклетву.
О "отвореном сукобу" говорио је вођа Хамаса у Гази Јахја Синвар у парку Катиба где су присталице махале заленим заставама те исламске организације. Он је рекао да месту на којем се налази џамија Ал-Акса у Јеруслиму, светом и за муслимане и Јевреје прети "талмудска, фашистичка, ционистичка, десничарска влада" и да ће Хамас одговорити силом. ⭕️ Газа: Хамас’с цардбоард “танк” макес ан аппеаранце ат тхе целебратионс оф тхе террор организатион’с 35тх анниверсари.







