Аврамовић за велику победу Партизана против Фенербахчеа

Бета 22.12.2022

Кошаркаши Партизана победили су вечерас у Истанбулу екипу Фенербахчеа са 73:72 (16:19, 17:18, 18:20, 22:15), у утакмици 15. кола Евролиге.Партизан је уписао другу везану победу, а шесту укупно у Евролиги и скором 6/9 тренутно је 15. на табели. На другој страни, Фенербахче је доживео и трећи узастопни пораз и са 10 тријумфа и пет пораза заузима треће место на табели.

Црно-беле су до победе водили Матијас Лесор и Кевин Пантер са по 12 поена, два мање је убацио Данте Егзум, док је Зек Ледеј постигао осам. Прве минуте у овој сезони уписао је и Алекса Аврамовић, који је ушао у игру у трећој четвртини, а меч је завршио са шест поена.

У тиму Фенербахчеа најбољи је био Скоти Вилбекин са 14 поена, 13 је убацио Дешон Пјер, док је Ник Калатес постигао 11 поена.

Фенербахче је боље почео меч, у два наврата је имао шест поена предности током прве деонице, али се Партизан у финишу тог дела игре вратио. Тројком Анђушића, Партизан је пришао на поен заостатка (17:16), да би потом другу четвртину почео серијом 7:0 и тако повео први пут на утакмици (19:23).

Изабраници Жељка Обрадовића су током доброг дела друге четвртине имали вођство, али је турски тим серијом 8:2 завршио тај део игре и на велики одмор отишао са 37:33.

Деветорица играча црно-белих се у првом полувремну уписало у стрелце, а најефикаснији је био Пантер са осам поена. На другој страни, најбољи је био Пјер са 11 постигнутих поена.

До половине треће четвртине, Фенербахче је, уз две тројке Вилбекина, стигао до прве двоцифрене предности на утакмици (47:37). Имао је домаћи тим и плус 11 (55:44), али је Партизан успео да смањи разлику на шест поена (57:51) пред последњих десет минута.

Поенима Лесора и Егзума, црно-бели су пришли на само минус два (59:57), а после тројке Папапатруа и повели (59:60), након чега је уследила још једна неизвесна завршница.

Домаћи тим је пред последња два минута утакмице имао четири поена предности, али је Партизан са четири везана поена Ледеја изједначио (70:70), а све је решено три секунде пре краја када је Аврамовић са линије за слободна бацања донео Партизану вођство од 73:72.

Имао је након тога Фенербахче напад за победу, али га није искористио, па се црно-бели из Истанбула враћају са великом победом.

Партизан ће у наредном колу Евролиге дочекати минхенски Бајерн, док ће Фенербахче гостовати Виртусу.

(Бета, 22.12.2022)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Спорт, најновије вести »