Lukin ples u Pireju

Vesti online 24.12.2022  |  N. Luković - Vesti

Još jedan veliki skalp skinula je Crvena zvezda, verovatno najveći od početka sezone. Srušen je Olimpijakos u dvorani “Mira i prijateljstva” (90:86). Crveno-bela braća iz Pireja nikada nisu naročito gostoljubiv domaćin, retko ko se vraća kući sa bodovima u džepovima. Nije to polazilo za rukom ni Crvenoj zvezdi, koja je redovno gubila na tom terenu. Ali, ova Zvezda ima ono “nešto”, ne predaje se ni kada ne ide, kada protivnik stekne dvocifrenu prednost, kada se čini da je poraz neminovan… Ponovo je srpski

Trener Duško Ivanović sa, za njega, netipičnim, širokim osmehom napustio je poprište ogromnog uspeha: – Teška utakmica protiv Olimpijakosa, prema mom mišljenju jednog od najboljih timova ove sezone u Evroligi i jasnog favorita za fajnal for. Uspeli smo da zaustavimo Vezenkova. Osim u prvih 20 minuta u kojima smo imali problema sa skokom, odigrali smo dobro. U nastavku smo poboljšali kontrolu skoka, radili šta je trebalo da bismo slavili. Zvezdin argentinski junak