Zvezda deklasirala Čačane: Kampaco debitovao protiv Borca

Euronews 25.12.2022  |  Autor: Euronews

Crvena zvezda deklasirala je na svom terenu Borac iz Čačka rezultatom 86:57 (23:13, 22:24,20:8,19:12) u utakmici 12. kola Admiralbet ABA lige i tako upisala 10. ovosezonski trijumf u regionalnom takmičenju, gde je preuzela čelo tabele od Partizana koji ima pobedu manje u odnosu na "večitog rivala".

Beograđani su na ovoj utakmici igrali bez nekoliko prvotimaca, ali su uprkos tome uspeli da savladaju borbene Čačane, koji su se dobro držali do poluvremena, ali su na kraju platili danak lošoj igri u trećoj četvrtini. Zvezda je podigla stepen odbrane i uz efikasnu i lepršavu igru na drugoj strani terena došla do zaslužene pobede. Utakmica u dvorani "Aleksandar Nikolić" će ustati upamćena i po debiju Fakunda Kampaca, koji je sa nekoliko atraktivnih asistencija