Košarka: Spartak godinu završio sa tri poraza u nizu, poslednji od Metalca u Valjevu

Subotica.com 29.12.2022  |  Subotica.com / MKK "Spartak"

U poslednjem prvenstvenom kolu (15.) prvog dela sezone košarkaši Spartaka doživeli su šesti poraz, treći uzastopni. Prvi meč u novoj godini Subotičani igraće 6. januara pred svojom publikom protiv Dunava.

Na gostovanju u Valjevu protiv prvoplasiranog Metalca Subotičani su čitavim tokom bili u rezultatskom zaostatku. Trojkama Dodića prišli su na 29:32, onda je usledila serija domaćih od 11:0, poluvreme se završilo sa minus 14 na kontu Subotičana (33:47). U tom periodu dominirao je Ibrahim Durmo sa 18 poena i 8 skokova. U nastavku razlika u korist Metalca je rasla i do plus 21 (63:42), da bi poslednja deonica pripala Spartaku za konačnih 71:81. Metalac je imao