Sport 2022. pregršt medalja i priznanja

RTS 30.12.2022

Oni nas obraduju, oduševe, na njih smo ponosni, zbog njih smo nekada tužni i razočarani. Sportisti iz Srbije i ove godine su osvojili brojne medalje i priznanja. Samo u olimpijskim sportovima dobili su 11 medalja, od čega šest zlatnih. Olimpijski komitet Srbije za najbolju sportistkinju je proglasio atletičarku Ivanu Vuletu, a titulu najboljeg sportiste osvojio je rvač Zurab Datunašvili.

Godinu je počela titulom svetske šampionke u dvorani sa preskočenih 7 metara i 6 centimetara u Beogradu. Istu daljinu i isto mesto na postolju Ivana Vuleta osvojila je na Evropskom prvenstvu u Minhenu. Nešto manje od 7 metara joj je bilo dovoljno da osvoji i prvo mesto u finalu Dijamantske lige. 12 uzastopnih pobeda i samo pet izgubljenih setova bilo je dovoljno da ženska odbojkaška reprezentacija odbrani svetsku titulu. Posle 88 minuta igre u finalu su savladane