Barselona pobedila Zvezdu u 16. kolu Evrolige, crveno-beli ispustili veliki trijumf

Danas 30.12.2022  |  V. N.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su posle produžetka od Barselone u 16. kolu Evrolige rezultatom 99:94.

Crveno-beli su nadoknadili minus od 15 poena početkom druge četvrtine, da bi početkom poslednjeg perioda imali prednost od 12 poena, ali su gosti u finišu meča trojkom Nikole Mirotića uz zvuk sirene izbore produžetak. Španski klub je u dodatnih pet minuta iskoristio psihološku prednost i u penal završnici rutinski stigli do pobede. Posle 16 odigranih utakmica crveno-beli imaju skor 8-8, dok je Barseloni ovo bio 11. trijumf. Barselona je sjajno počela meč u prepunoj