Rusiji su ostale rakete za samo još dva velika napada na Ukrajinu! Šef obaveštajaca: U martu kritičan nedostatak oružja!
Kurir 01.01.2023

Šef ukrajinske vojne obaveštajne službe Kirilo Budanov rekao je u intervjuu za ukrajinske medije da Rusija ima rakete za još dva velika napada na Ukrajinu, i da su za svaki od napada potrebna do dva meseca pripreme, piše Kijev Indipendent.
Prema njegovim rečima, do marta će Rusija imati "kritičan" nedostatak raketa. Drugi predstavnici ukrajinske vojske rekli su da je Rusija aktivno proizvodila nove rakete i koristila ih odmah nakon što su "silazile" sa proizvodne trake. Budanov je takođe podržao raniju izjavu ministra odbrane Alekseja Reznikova da će Rusija od 5. januara uvesti zabranu napuštanja zemlje ruskim muškarcima mlađim od 55 godina, jer nastavlja da mobiliše ljude da popuni redove vojske