Bogdanović odličan ali „ratnici“ nadigrali Atlantu

RTS 03.01.2023

Tim Golden stejta nadigrao je Atlantu sa 143:141 posle čak dva produžetka, a do pobede ih je odličnom efikasnošću predvodio Klej Tompson. Srpski internacionalac Bogdan Bogdanović je postigao dvocifren šuterski učinak ali to nije pomoglo njegovom timu da izbegne poraz.

Iako bez Stefa Karija u igri, tim Golden stejta je odlično ušao u meč na svom terenu i dobio prvo poluvreme sa dvocifrenom prednošću. Ipak gosti se nisu predavali i u trećoj četvrtini uspevaju da izjednače rezultat, a potom uvedu meč i u neizvesnu završnicu i produžetke koji su domaćini dobili za petu pobedu u seriji. Ulogu vođe tima u Golden stejtu preuzeo je Klej Tompson koji je ubacio čak deset trojki i meč završio sa 54 poena uz 8 skokova i 3 asistencije. Na