(Poluvreme) 16 poena brutalnog Petruševa: „Crveno-beli“ imaju +5 protiv Valensije!

Hot sport 06.01.2023  |  Jovan Jovanović

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Valensiji u okviru 17. kola Evrolige Na startu meča videli smo stabilnu igru obe ekipe, kako u napadu tako i u odbrani.

Valensija je povela 13:10 preko Krisa Džounsa i Bojana Dubljevića koji su kombinovali 10 od prvih 13 poena domaće ekipe. Zvezda je ipak, kao i nebrojano puta ove sezone, „zategla“ odbranu, što je dovelo do brzih poena iz tranzicije Ognjena Dobrića i Filipa Petruševa pa su „crveno-beli“ serijom 10:2 stigli do preokreta i +5 na kraju prve četvrtine (19:24). Nemanja Nedović podio je trojku na startu druge četvrtine za nejvećih +6 (21:27). Usledilo je nekoliko