Orijaš kod kunića kao mercedes kod automobila, da li odgajivačnice u Srbiji imaju perspektivu
RTS 16.01.2023
![Orijaš kod kunića kao mercedes kod automobila, da li odgajivačnice u Srbiji imaju perspektivu](https://nstatic.net/img/logo/s/rts.png)
Nekada je u Vojvodini bilo oko hiljadu odgajivača zečeva. Danas ih je daleko manje, ali su u pitanju mladi perspektivni kunićari, čiji su zečevi zbog očuvanja rase i odgajivačkih karakteristika izuzetno traženi.
Miroslav Petrović ima 51 godinu, mašinski tehničar zaposlen u "Kikindskom mlinu" i jedan od najpoznatijih odgajivača zečeva. Posvetio se rasi orijaš, ima desetak legla sa šampionskim kunićima, često učestvuje na međunarodnim sajmovima i takmičenjima, a u redovnom je kontaktu sa odgajivačima iz Nemačke, Slovačke, Bugarske i Mađarske. "Eto, dobio na poklon jednog zečića malog i do dan dana se sa njima bakćem. Unapređujem kunićarstvo, volim da kunićarim. Puno