Tajms: Ruski hakeri po Putinovim instrukcijama mogli bi da napadnu britansku kritičnu infrastrukturu
Danas 19.01.2023 | S. D.
![Tajms: Ruski hakeri po Putinovim instrukcijama mogli bi da napadnu britansku kritičnu infrastrukturu](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Ruski predsednik Vladimir Putin naložio je svojoj „armiji hakera“ da napadnu kritičnu infrastrukturu Britanije koristeći taktiku testiranu u Ukrajini.
Ovo piše list Tajms pozivajući se na izvore u Ministarstvu odbrane, prenosi Novaja Gazeta Evropa. „Posle aneksije Krima 2014. Kijev je bio izložen talasu ruskih sajber napada, čiji su ciljevi bili železnice i nacionalni energetski sistem. U periodu pred prošlogodišnju invaziju, sajber napadi onesposobili su ukrajinske državne i bankarske službe u očiglednom pokušaju da se ruskim trupama dozvoli prelazak granice. Prema izvorima iz ministarstva odbrane, britanska