Возови на брзој прузи Београд-Нови Сад од данас поново иду пројектованом брзином
Возови на брзој прузи Београд – Нови Сад од данас поново саобраћају дуж читаве деонице пројектованом брзином, односно максималном брзином од 200 километара на сат, у складу са редом вожње, објавила је Инфраструктура железнице Србије.
Како је прецизирано, јутрос у 8.00 сати извођачи радова завршили су машинско регулисање колосека на делу брзе пруге између Бешке и Карловачких Винограда и на тај начин завршене су све планиране активности на текућем одржавању, чиме су се стекли услови да брзина возова буде враћена са 160 на максималних 200 километра на сат, како је то пројектовано редом вожње, наведено је у саопштењу.
Подсећа се да је Инфраструктура железница Србије 10. јануара из превентивних разлога на две локације на брзој прузи Београд – Нови Сад смањила брзину возова са 200 на 160 километара на сат.
Радило се о двоколосечним деоницама Стара Пазова – Инђија и Бешка – Карловачки Виногради, где је брзина возова била смањена за 40 километара на сат, због чега је путовање брзом пругом између Београда и Новог Сада трајало свега три до пет минута дуже.
Прошле недеље стручне службе Инфраструктуре железница Србије замениле су и украдене делове контактне мреже изнад железничке пруге на две локације између Београда и Новог Сада.
Због крађе осам чврстих тачака контактне мреже Инфраструктура железница Србије је била принуђена да 12. јануара на деоницама брзе пруге Инђија – Бешка и Сремски Карловци – Петроварадин уведе лагане вожње са 20 километра на сат, уместо пројектоване брзине од 200 километара на сат.
(Бета, 19.01.2023)