Košarkaši Zdravlja u derbiju začelja savladali Kolubaru

Južne vesti 23.01.2023  |  M. M. Južne vesti

Bitnu pobedu u borbi za opstanak u Košarkaškoj ligi Srbije ostvarili su košarkaši leskovačkog Zdravlja koji su na domaćem parketu rezultatom 97:90 (26:24, 23:18, 24:17, 24:31) savladali poslednjeplasiranu Kolubaru. ”Farmaceutima” je ovo bila šesta pobeda u prvenstvu koja im je donela i beg iz zone ispadanja.

Nakon tri uzastopna poraza Leskovčani su uspeli da se uzdignu i dođu do praktično duple pobede pošto su se, ne samo revanširali timu iz Lazarevca, već uspeli i da slave većom razlikom i tako obezbedili bolji međusobni skor. Tokom svih 40 minuta igre košarkaši Zdravlja imali su rezultat na svojoj strani, a nakon prve četvrtine koju su dobili sa 26:24, prvu osetniju razliku napravili su na startu drugog perioda, kada je na semaforu stajalo 39:26. Nisu gosti uspevali