Španija osvojila bronzanu medalju: Crvena furija preko domaćina do odličja na Svetskom prvenstvu

Kurir 29.01.2023

Rukometaši Španije osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u rukometu.

Španija je u meču za treće mesto bili bolja od Švedske rezultatom 39:36 Šveđani su bili bolji u prvom poluvremenu koje su završili sa četiri gola prednosti, ali je u drugih 30 minuta došlo do potpunog preokreta. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Figueras sa devet, Aleks Dušebajev sa sedam i Kanelas sa šest golova. Kod Švedske se istakao Ekberg koji je je postigao sedam, Lagergren pet, a Karsborgard i Klar po tri gola. .Podsetimo, Špancima je ovo druga