Partizan bolji od Mornara: „Crno-beli“ dodali gas u nastavku i ubedljivo slavili!

Hot sport 29.01.2023  |  Dimitrije Igić

Ovo je sedma vezana pobeda Partizana u regionalnom takmičenju Košarkaši Partizana savladali su ekipu Mornara rezultatom 92:74 i tako stigli do 15. pobede u Admiral bet ABA ligi. „Crno-beli“ su nešto sporije ušli u meč, što je iskoristila ekipa iz Bara koja stiže do prednosti 10:14 nakon uvodnih 5 minuta.

Željko je morao da traži tajm-aut jer je bio ljut na zalaganje svojih igrača u odbrani. Potom sledi serija Janisa Papapetrua koji pogađa 2 vezane trojke i Partizan stiže do vođstva na kraju prve četvrtine 28:26. Alen Smajlagić je odlično otvorio drugu četvrtinu a nakon trojke Nanelija, domaći stižu do maksimalnih +5 (34:29). Mornar uspeva nekoliko puta da probije odbranu Partizana i lakim poenima Glasa i Džonsa stiže do preokreta (39:41). Napad srpske ekipe je